Reklamı Kapat

Araplar Kartepe’de Fiyatları Uçurdu!

Editör: SerMimar Tarih: 10 - Kasım - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Arap yatırımcılar son iki yılda, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde özellikle Maşukiye bölgesinde çok sayıda gayrimenkul satın aldı.

araplar-kartepede-fiyatlari-ucurdu

Araplar Kartepe bölgesini, samanlı eteklerini öncelikle iklimi nedeniyle tercih ediyorlar. Ayrıca Arap zenginler bu bölgenin Kuran-ı Kerim’de cennetin tarif edildiği bölgeye çok benzediğine, bu bölgenin bir bakıma dünyadaki cennet olduğuna inanıyorlar. Özellikle Arap coğrafyasında havaların çok sıcak olduğu dönemde yılın 3-4 ayını bu bölgede geçirmek için gayrimenkul alan Araplar, bölgenin İstanbul’a yakınlığını, bölgede çok fazla cami bulunmasını da tercih nedeni olarak gösteriyorlar.

BÖLGEDEKİ FİYATLAR YÜZDE 40 YÜKSELDİ

Araplar, gayrimenkullere talip olunca fiyatlar da hızla yükseldi. Maşukiye Emlak firması sahipleri Deniz ve Ayhan Balıkçı, Maşukiye bölgesinde villa fiyatlarının 200 bin ile 1.5 milyon dolar aralığına yükseldiğini, arsaların dönüm fiyatının da 200 bin TL ile 350 bin TL arasında değiştiğini söylediler. Arap zenginlerin ilgisi nedeniyle Maşukiye bölgesinde emlak fiyatlarının son iki yılda yüzde 40 arttığını söyleyen bölgedeki emlakçılar, “Genellikle göl manzaralı imarı uygun arazileri tercih ediyorlar. Paraları var ama yine de çok sıkı pazarlık yapıyorlar. Ara aileler ortalama 810 kişi. Bu nedenle çok odalı, çok banyolu villaları tercih ediyorlar” dedi.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje