Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer, Ankara’nın trafik yoğunluğu bakımından adeta İstanbul’la yarışır hale geldiğini, yeni bir çevre yolunun büyük bir ihtiyaç olduğunu söyledi

Değer, yazılı açıklamasında Ankara’nın mevcut çevre yolunun tamamına yakın bölümünün şehir içinde kaldığını, yeni bir çevre yolunun yapılmasının Başkent için kaçınılmaz olduğunu belirtti.

2023 yılında 100 yıllık bir ülkenin Başkenti için mükemmel bir ulaşım planına ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Değer, “Çevre yolunun dışına taşan yerleşim yerleri büyük bir alanı kaplıyor. Turkuaz Konutlarının olduğu bölge, Eryaman, Sincan, Elvankent, Yenikent, Bağlum, Pursaklar, Saray, Karacaören, Gölbaşı, Kutludüğün, Kıbrıs Köyü, Yenihisar, Temelli, Esenboğa Havalimanı ve Çubuk’un bu bölgeden uzak kaldığını görmekteyiz” görüşünü savundu.

ANGİAD’ın yeni dönem yönetiminin, lobi çalışması yürüteceği projeler içerisinde de yer alan “3. Çevre Yolu Projesi”nin mutlaka Çubuk yakınında hayata geçirilmesi gerektiğine işaret eden Değer, şunları kaydetti:

“Çünkü Çubuk’ta Ankara’nın önemli bir hayvancılık merkezi bulunmakta. Daha da önemlisi dev sanayi bölgesi Malıköy’deki Başkent Organize Sanayi Bölgesi, Anadolu OSB, ASO 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgeleri de yeni çevre yoluyla buluşturulmalı. Yeni çevre yoluna diğer çevre yolundan 10 yerden bağlantı yapılması Ankara’da ulaşıma rahat bir nefes aldıracaktır. Ankara, trafik yoğunluğu bakımından da adeta İstanbul’la yarışır hale gelmiştir. Başkent’e yapılacak yeni bir çevre yolu, gereksiz değil büyük ihtiyaçtır. Zaman içerisinde bu ihtiyaç daha fazla hissedilecektir. Yeni çevre yolunun hayata geçirilmesi birkaç yılı alacaktır. Bu nedenle ilgili kurumların şimdiden çalışmalara, planlama yapmaya başlaması gerekmektedir.”

AA

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje