Reklamı Kapat

Anadolu Yakası’na 130 Milyonluk Proje

Editör: SerMimar Tarih: 14 - Ocak - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

MOM Yapı markasıyla inşaat sektörüne giren Avrupa Holding, Sancaktepe ve Taşdelen’de 130 milyon TL yatırımla 2 yeni projeye başlayacak.

anadolu-yakasina-130-milyonluk-proje

AVRUPA HOLDİNG KONUTTA HEDEF BÜYÜTTÜ

İsviçre Sigorta’yı 2008 yılında Ergo’ya satarak sigortacılıktan çıkan Avrupa Holding, gayrimenkul alanında yatırım yapmaya devam ediyor. MOM Yapı adıyla inşaat sektörüne hızlı bir giriş yapan şirket, ilk projesi Glow 3’ün ardından 2 yeni projeye daha başlamak için gün sayıyor. MOM Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Balcı, projelerin toplam bedelinin 130 milyon lirayı bulmasını beklediklerini belirterek “Taşdelen 50 milyon liralık bir proje, Sancaktepe ise 80 milyon liralık bir proje. Bunlara arazi bedelleri dahil” diye konuştu. Sigortacılık işini bıraktıktan sonra gayrimenkule yönelmeye karar verdiklerini söyleyen Balcı “2009 yılı başında kendi arazimiz üzerinde ilk yatırımımızı yaptık. Glow 3 adını verdiğimiz 239 daireli ve Çekmeköy’de yer alan projemizi 2012 yılının haziran ayında teslim ettik. Yüzde 55-60’ı şu ana kadar satıldı. 90’a yakın daire sayımız kaldı. Kalan daireler de satılmaya devam ediyor” dedi.

2013’te temel atılıyor

MOM Yapı olarak Anadolu yakasında büyüme hedeflediklerini belirten Balcı, Çekmeköy Taşdelen ve Sancaktepe’de başlayacakları konut projeleri hakkında şu bilgileri verdi: “Arsalar zaten bize aitti. Projeleri de çizildi. Son aşamadayız. Sancaktepe’de 200’den fazla konut olacak. 2013 sonuna doğru başlamayı planlıyoruz. Taşdelen’de ise 150-160 konutluk bir proje olacak. Bu bölgeden 3’üncü köprü bağlantı yollarının geçmesi söz konusu. Ulaşım açısından projeye bir artı katıyor.” İstanbul’da Kurtköy, Kartal, Yakacık ve Pendik gibi bölgelerde arazilerinin olduğunu söyleyen Balcı, buralarda da yeni projeler için çalışma yaptıklarını ifade etti.

Kaan Zenginli/Star

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje