Reklamı Kapat

Anadolu OSB’den 15 Bin Kişi İstihdam Hedefi

Editör: SerMimar Tarih: 23 - Temmuz - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

OSB Yönetim Kurulu Başkanı, sanayi bölgelerinde bin 500 kişinin istihdam edildiğini belirterek, bu sayının üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından 15 bine yükseleceğini söyledi.

anadolu-osbden-15-bin-kisi-istihdam-hedefi

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, sanayi bölgelerinde bin 500 kişinin istihdam edildiğini belirterek, bu sayının üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından 15 bine yükseleceğini söyledi.

Tuncay’ın yaptığı açıklamada, Anadolu OSB’de makine, bilişim, elektrik, cam, kağıt, plastik, gıda, demir, metal, çelik, inşaat ve sağlık gibi alanlarda faaliyet gösteren çok sayıda firma bulunduğunu aktardı.

Anadolu OSB’de doluluk oranlarının yüzde 60’a ulaştığını ifade eden Tuncay, “Ülkemizin kayıtlı ekonomisinde en önemli itici faktör organize sanayi bölgeleridir. Bölgede tüm üst yapı çalışmaları tamamlandığında, üretim tam kapasite olduğunda mevcut istihdamımız 10 kat artacak. Anadolu OSB’nin şu an bin 500 olan istihdam sayısı, tüm üst yapı çalışmaları bittiğinde 15 bine yükselecek. Bu da Ankara ve çevre ilçelerdeki istihdam rakamlarına olumlu katkı yapacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Tuncay, temel hedeflerinin ülke ekonomisine ve kalkınmasına katkı sağlamak olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Devlet politikalarını önemle takip etmekteyiz. Üretici lehine atılan her adım sadece sanayiciye değil, ülke ekonomisine de doğrudan katkıdır. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin ‘Dış ticaret açığını kontrol altına almaya devam edecek, ihracatın ithalatı karşılama oranındaki yükselişi muhafaza edecek ve bu eksende mal ticaretimizin cari açığımıza olumlu katkısını sürdüreceğiz’ şeklindeki açıklamaları memnuniyet vericidir. Umarım uygulamalarla hayat bulur ve üreticiler arzu edilen noktaya ulaşır.”

ANKARA/AA

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje