Reklamı Kapat

Altan Bilim : 2013 Yılı Mimaride Eskiye Dönüş Yılı Olacak!

Editör: SerMimar Tarih: 28 - Ocak - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Sektördeki 30 yıllık deneyimi ile perakende mağazacılığı iç mimarisi alanında adından söz ettiren, Altan Bilim Mimarlık Kurucusu Altan Bilim, perakande mağazalarında 2013 iç mimari trendleri hakkında tüyolar verdi.

altan-bilim-2013-yili-mimaride-eskiye-donus-yili-olacak

2013’ün eskiye dönüş yılı olacağını dile getiren Yüksek İç Mimar Altan Bilim, “Özellikle Nişantaşı, Bağdat Caddesi, Cihangir, Kule Dibi gibi cadde ve semtlerde kullanılmış/eskimiş gibi gözüken/gösteren metal ahşap cam cini taş tuğla pas gibi malzemelerin, kabuksal olguların antika görünümünde objelerle desteklenmesi ve bunların mekanlarda uygulanması oldukça gündemde ve bu süreç bu yıl da artarak devam edecek. “ dedi.

Özellikle bakır ve eskitilmiş tuğla, taş duvarlar, eski duvar fonları ve cephelerde karolajın bu yılın olmazsa olmaz trendleri olduğunu belirten Bilim “ Mekanlarda eskitilmiş tarzların yanı sıra minimalist çizgiler de önem kazanıyor. Mağazalarda, insanların alışveriş ruhunu etkileyen mekanlar yaratmak için trendlerden ziyade o semtin tüketici profilinin etkili olması da büyük unsurdur” dedi.

Altan Bilim Mimarlık Hakkında;

2004 yılında İstanbul’da Yüksek İç Mimar Altan Bilim tarafından kurulan Altan Bilim Mimarlık, iç mimari projelerinin tasarım, uygulama, proje ve marka danışmanlığı hizmetlerini sunmaktadır. Perakende mağazacılığında uzmanlaşan kurum Park Bravo, Polo Garage, Nine West, La Senza, Beta gibi markaların birçok mağazasının iç tasarımını gerçekleştirmiştir.

Yüksek İç Mimar Altan Bilim, 1978 yılında Mimar Sinan Üniversitesi adıyla bilinen Devlet Güzel Sanatlar Akademisinden mezun olmuştur. 1980’de A.A. Mimarlık ve Dekorasyon adı altında kurduğu yeni bürosunda perakende sektörüne konsept mağazacılık konusunda hizmet vermeye başlamış, çeşitli markalarla cadde ve alışveriş merkezlerinde uygulamalı projeler üretmiştir.

1981-2004 yılları arasında ortağı olduğu AA Mimarlıktaki çalışmalarını sona erdirip kendi ismini verdiği Altan Bilim Mimarlık ve Dekorasyon şirketinde ele aldığı mekanların mimari projeden uygulamaya kadar her aşamasında iç düzenleme ve mimari disiplinlere uygun çözümler üretmenin yanı sıra kullanıcıların fonksiyonlarını gözeten anlayış içerisinde olmaya ve sektörün öncü markaları ile çalışmalara devam etmektedir.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje