Reklamı Kapat

Almanya’da Bitime Yaklaşan Cami Yardım Bekliyor

Editör: SerMimar Tarih: 29 - Ocak - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Yapımına geçtiğimiz yıl başlanan ve büyük bir hızla inşaatı tamamlanma noktasına gelen Yeni Fatih Cami son aşaması için Avrupa ve Türkiye’deki hayırseverlerin yardımını bekliyor..

almanyada-bitime-yaklasan-cami-yardim-bekliyor

Almanya’nın Bremen şehrinde Bermerhaven’deki caminin yapımına 2012 yılının başlarında başlandı.

Şimdiye kadar 800 bin avro harcama yapılan ve 28 metre yükseklikte bir minaresi de olan caminin, yüzde 80’e yakın bölümü tamamlandı.

Ancak toplanan yardım paraları bu kadarına yetebildi. Caminin çevre düzenlemesi ve iç kısımlarındaki seramik kaplamalar ile ısınma sistemi henüz yapılamadı.

300 BİN AVROYA İHTİYAÇ VAR

Yeni Fatih Cami Yaptırma Derneği Başkanı Yusuf Donbay, ‘İnşaatın başlamasından bugüne kadar 800 bin avro kadar para harcadık. Büyük bir kısmını tamamladık. Camimizin tamamlanabilmesi için yaklaşık 250-300 bin avroya daha ihtiyacımız olacak. Burada yaşayan Müslümanlar olarak camimizi bu yılki Ramazan ayına yetiştirmek istiyoruz. Ben sizin aracılığınız ile Avrupa’da ve Türkiye’deki vatandaşlarımızdan ve hayırsever işadamlarımızdan desteklerini esirgememelerini temenni ediyorum. Bölgeye yakın olan gurbetçilerimiz gelsin camimizi görsün’ dedi.

SADECE İBADET DEĞİL SOSYAL İŞLEVLERİ DE OLACAK

3000 metrekare alan üzerinde 1000 metrekarelik kullanım alanı olan cami sadece ibadet için değil değişik sosyal faaliyetler için de kullanılacak.

Kompleksin içinde, seminer ve ders odaları, çay ocağı ve gençlik lokali, bayanlara özel sohbet odası, kütüphane, hoca evi, idare odası, çocuk oyun alanı ve geniş bir otopark olacak.

YARDIMDA BULUNMAK VE BİLGİ ALMAK İÇİN İRTİBAT NUMARALARI

almanyada-bitime-yaklasan-cami-yardim-bekliyor-2

Caminin facebook’taki sayfasına Bremerhaven YENI Fatih Camii yazarak ulaşabilirsiniz.

HABER 7

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje