Reklamı Kapat

Akfen İnşaat 52 Milyon Lirayla Hangi İhaleyi Kazandı?

Editör: SerMimar Tarih: 26 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Akfen İnşaat hangi ihalede 52 milyon 250 bin lira ile en düşük teklifi verdi?

akfen-insaat-52-milyon-lirayla-hangi-ihaleyi-kazandi

Akfen İnşaat, Isparta Şehir Hastanesi ihalesinde en iyi teklifi verdi.

Akfen’den yapılan açıklamaya göre, TC Sağlık Bakanlığı, Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı tarafından yürütülen ”Kamu Özel Ortaklığı Modeli ile Isparta Şehir Hastanesi Yapım İşleri ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi İşi İhalesi” 22 Şubat Cuma günü gerçekleşti. Açık eksiltme usulü ile yapılan ihalede Akfen İnşaat, en iyi her şey dahil yıllık fiyat olarak 52 milyon 250 bin lira ile en düşük teklifi verdi.

Kamu Özel ortaklığı (PPP) modeli ile özel sektörün yapımını ve işletmesini gerçekleştireceği 755 yatak kapasiteli hastane projesinde devlet yüklenici firmaya 25 yıl kira bedeli ödeyecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akfen Holding Murahhas Azası İrfan Erciyas, Isparta şehir hastanesi projesinin Akfen’in yer aldığı ilk PPP projesi olduğunu belirterek, ”Proje için 500 milyon lira civarında yatırım öngörümüz var. Başlattığımız bağlayıcı olmayan ön finansman paketi çalışmalarını sözleşme görüşmeleri devam ederken tamamlayacağız” dedi.

Finansman için yerli ve yabancı kuruluşlarla görüştüklerini söyleyen Erciyas, yatırımın yüzde 25’inin özkaynak, yüzde 75’inin kredi ile gerçekleştirileceğini kaydetti.

Eskişehir Şehir Hastanesi için de ön yeterlilik başvurularının olduğunu ifade eden Erciyas, ”Isparta’daki durum ve gelişmelere göre, Eskişehir ve bundan sonra başlayacak projelere karar vereceğiz” dedi.

AA

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje