Reklamı Kapat
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, Denizli”de kentsel dönüşüm yapılması gereken bölgeler olduğunu ama bunun halk ile birlikte yapılacağını söyledi.

ak-parti-denizli-milletvekili-ucar-insaat-muteahhitleri-ile-bir-araya-geldi

Denizli İnşaat Müteahhitleri Derneği’nin konuğu olan AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, dernek yönetimiyle kahvaltıda bir araya geldi. Dernek Başkanı Fehmi Demirten ve dernek yönetimi tarafından karşılanan Uçar, böyle bir derneğin olmasının Denizli açısından önemli olduğunu belirtti.

Denizli İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Fehmi Demirten, derneğin 4 Mart 2011 tarihinde kurulduğunu belirterek, “Derneğimizin asıl amacı mesleki kanun, yönetmelik,teknik şartların uygulanmasını, etkin ve sürekli olarak takipçisi olmaktır. Sürekli öğrenen ve paylaşan bir kuruluş olarak varlığımız devam ettirmek hedefimizdir. Güçlü bir sivil toplum kuruluşu olmalıyız. Büyümeye, üye sayımızı artırmaya, inşaat sektörünün saygınlığını korumaya tüzüğümüzün el verdiği çerçevede mesleki faaliyetlerde bulunmaya özen göstereceğiz” dedi.

Denizli’de müteahhitlerin böyle bir dernek çatısı altında bir araya gelmesinin kent açısından önemli olduğunu belirten AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar ise modern kentlerin oluşması için meslek örgütlerinin önemli olduğuna dikkat çekti. Kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda da açıklamalarda bulunan Uçar, Denizli’de kentsel dönüşüm konusunda şu anda bir çalışmanın olmadığını belirterek, “Denizli’de şu anda kentsel dönüşüm konusunda her hangi bir çalışma bulunmamaktadır. Belediyemiz tarafından Karşıyaka ve Aktepe Mahalleleri’nde önemli bir kentsel dönüşüm çalışması yapıldı ve bu bölgelerde yeni yaşam alanları oluştu. Bu yeni yaşam alanlarının ve modern yapılaşmanın olması için kentsel dönüşüm projeleri önemli. Ama bu çalışmaları halkımız ile birlikte el ele yapmamız gerekiyor. Denizli’nin halen bazı bölgelerinde yapısal anlamda sorunlar bulunuyor. Bunu halkın rızası ile yapmamız lazım. Hükümet olarak halkımızı mağdur etmeden ve onların rızası olmadan kentsel dönüşümler yapılmayacak” diye konuştu.

Kaynak: İHA

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje