Reklamı Kapat

Ahmet Özal Kerkük’te Konut İnşa Edecek!

Editör: SerMimar Tarih: 22 - Haziran - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Irak’ın gelişen bölgesi Erbil’de Özal City’yi, Duhok’ta Özal Residence’ı yapan Ahmet Özal, Kerkük’ün en büyük konut projesinin ihalesini kazandı. Özal’a Bağdat’ta 100 bin, Kerkük’te 10 bin, Süleymaniye’de ise 40 bin konut yapılması teklifinde bulunuldu

Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, Erbil ve Duhok’un ardından Kerkük’te konut inşa edecek

Irak’ın gelişen bölgesi Erbil’de Özal City’yi, Duhok’ta Özal Residence’ı yapan Ahmet Özal, son olarak Kerkük’ün en büyük konut projesinin ihalesini kazandı. Özal’a Bağdat’ta 100 bin, Kerkük’te 10 bin, Süleymaniye’de ise 40 bin konut yapılması teklifinde bulunuldu. 2011 başında ziyaret ettiği Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, Özal’a “Irak’ı yeniden inşa et” teklifini yaptı. Özal, Talabani ile yaptığı bu görüşmenin ardından ilk etapta Erbil’de bin 250 konuttan oluşan Özal City projesine start verdi. Ardından da Duhok’ta 160 konut ve iş merkezinden oluşan Özal Residence projesine başladı. Özal City’yi bu yıl sonunda tamamlamayı planlayan Özal Grup, Özbek İnşaat ile birlikte Kerkük’ün en büyük konut projesi işine de talip oldu.

83 FİRMA YARIŞTI
83 firmanın katılımıyla kısa süre önce gerçekleştirilen bin 200 konutluk projenin ihalesini, Özal Grup ve Özbek İnşaat konsorsiyumu kazandı. Irak’ın yeniden inşasına yönelik projelere imza atan Özal’ın, önümüzdeki süreçte bölgedeki iş potansiyelinin Türk işadamlarının daha iyi değerlendirilebilmesi için neler yapılabileceği konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapabileceği belirtiliyor.

Sabah

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje