Reklamı Kapat

Ağrı’da İnşaat İşçilerine Eğitim Verilecek

Editör: SerMimar Tarih: 29 - Ocak - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Vali Tekinarslan: “İnşaat sektöründe eğitimsiz ve belgesiz işçi kalmaması yönünde adım attık”

agrida-insaat-iscilerine-egitim-verilecek

Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, kentte inşaat işçilerine eğitim verileceğini belirterek, “İnşaat sektöründe eğitimsiz ve belgesiz işçi kalmaması yönünde adım attık” dedi.

Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Ağrı Nurettin Dolgun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen programda, yapılan her işte nitelikli personel yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Ağrı’da bu tür çalışmaların devam edeceğini vurgulayan Tekinarslan, artık her işi değil, bir tek işi yapan, kendi alanında uzmanlaşmış personel yetiştireceklerini söyledi.

Tekinarslan, inşaat alanlarında istihdam yolları açmaya çalıştıklarını belirterek, valilik koordinesinde Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası, İŞKUR, Ağrı Halk Eğitim Müdürlüğü ve Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle inşaat işçilerinin eğitime alınacağı belirterek, “Yapılan protokol çerçevesinde kurs temrinlik giderleriyle, kurs eğitimci ücretleri Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası tarafından sağlanacak. İşkur Müdürlüğü de 133 kursiyerin her birine günlük 20 lira harçlık verecek” dedi.

İnşaat sektöründe eğitimsiz ve belgesiz işçi kalmaması yönünde adım attıklarını belirten Tekinarslan, bu eğitimin çok büyük önem arz ettiğini söyledi.

Tekinarslan, toplam 133 işsiz insana inşaat teknolojisi alanın 5 ayrı dalında kurs eğitimi vereceklerini ifade ederek, “Bu çerçevede tabi öncelikle ilimizde 36 inşaat mühendisine 2 gün eğitim verilecek. Eğitimini alan mühendislerimiz sonrada toplam 133 işsiz insanımıza inşaat teknolojisi alanının 5 ayrı dalında kurs eğitimi verecek. Bu anlamda kursiyerlere ulusal ve uluslararası geçerliliği olan sertifikalar verilecek. Bu alanlar ise sıvacılık, boyacılık, yapı duvarcılığı, bina ısı yalıtımı ile seramik ve yüzey kaplama alanlarıdır” diye konuştu.

Kaynak: AA

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje