Reklamı Kapat

Absürd Fikirlere Çağrı: Alternatif Çamlıca Camisi Yarışması!

Editör: SerMimar Tarih: 30 - Temmuz - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Çamlıca Camisi için yarışma düzenleniyor. Yarışma alanı geçtiğimiz günlerde açıklanan Çamlıca Cami Yarışması alanıyla aynı olmakla birlikte bir kazanan olması halinde kendisinden 300 bin TL talep edilecek

Çamlıca Cami Yarışması,Çamlıca Camii,cami yarışması,çamlıca cami tasarım,çamlıca cami projesi

Yarışmanın Amacı: İstanbul’un silüetine ve kent dokusuna aykırı, Osmanlı Türk mimari üslubunu yok sayan, gelenekle geleceği birbirine karıştırmayan, kültürümüzün gelenek zincirine orijinal yeni bir halka ilave etme derdi olmayan, İstanbul’a değer kaybettirecek ve İstanbul’un sembollerinden birine dönüşmeyecek bir cami projesi tasarlamak.

Yarışma alanı geçtiğimiz günlerde açıklanan Çamlıca Cami Yarışması alanıyla aynı olmakla birlikte bir kazanan olması halinde kendisinden 300 bin TL talep edilecektir. Bireysel ya da ekip olarak katılınabilir.

Fikirlerin

• Serbest teknikle (ister plan, kesit, perspektif, ister kolaj, üçboyutlu çizim vs) anlatılması, bu görselleştirmeye mutlaka metinlerin de eşlik ederek projeyi anlaşılır kılması,

• XXI dergisinin boyutları olan 26,5×30,5 cm’lik paftalarda 300 dpi olarak sunulması,

• Zihinlerde birikmiş muhalif duygu ve düşüncelerin mimari dille ifade edilmesi,

• Gerçeklikle bağlarının zayıf olması,

aranan özelliklerdir.

Facebook üzerinden düzenlenen yarışmada fikirler XXI’in Facebook sayfasındaki (http://www.facebook.com/xxidergisi) duvara iletilir ve en çok beğenilen üç proje bir sonraki ayın XXI dergisinde yayınlanır. Fikirlerin en geç 15 Ağustos tarihine dek paylaşılması gerekir.

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje