8 Yılda, 375 Futbol Sahası Kadar İnşaat Yaptılar!

Editör: SerMimar Tarih: 19 - Nisan - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Yaklaşık 25 seneden bu yana Türkiye’nin çok sayıda kentinde projeler yaşama geçiren YP İnşaat, sektördeki yerini, büyük hedefleriyle sağlamlaştırıyor.

Ortaklarının tamamı mimar ve mühendislerden oluşan YP İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, başarılarındaki sırrın inşaat sektörünün bütün inceliklerini bilmek olduğunu kaydetti.

Çankaya, 100 bin TL kapital ile kurulan YP İnşaat’ın bugün 36 milyon TL ödenmiş sermayesi ile proje üretimini sürdürdüğünü vurgulayarak, şunları söyledi:

8-yilda-375-futbol-sahasi-kadar-insaat-yaptilar-2

“Yirmi beş yıllık süre içinde yapı inşaatları başta olmak üzere arazi geliştirme ve yatırım, altyapı, yollar, köprüler, eğitim yapıları, endüstriyel yapılar, restorasyon işleri, rehabilitasyon, su yapıları, limanlar ve deniz yapıları, raylı sistem inşaatları gibi birçok alanda etkinlik gösterdik. YP İnşaat olarak, 2007 yılından bu yana Başkent Ankara başta olmak üzere Nevşehir’den, Niğde’ye; Ordu’dan, Van’a çok sayıda kentte ardı ardına ev projeleri ürettik. Bu bize 8 sene gibi kısa bir süre içinde 1,5 milyon metrekare inşaata imza atma başarısını getirdi. Futbol sahaları en az 4 bin metrekaredir. Yani biz bugüne kadar sadece Türkiye’de en az 375 adet futbol sahası kadar inşaat yaptık. Yeni başarılar için de büyük hedeflerle yolumuzda ilerlemeye devam ediyoruz.”

Şu an bir yandan 2017 yılının yaz aylarında teslim etmeyi planladıkları, yaşama geçmesi durumunda, Başkent Ankara’nın en büyük rekreasyon alanı olacak İmrahor Vadisi manzaralı Nefis Çankaya Evleri projesini sürdürdüklerini belirten Çankaya, “Önümüzdeki günlerde Başkent’in en nezih yerleşim yerlerinden Ümitköy’de Koordinat Çayyolu projemizin de satışlarına başlayacağız. Emlak Konut GYO hasılat paylaşım modeli ile yürüttüğümüz Koordinat Çayyolu’nun, kentin çekim merkezi Ümitköy’ün en çarpıcı projesi olmasını hedefliyoruz” dedi.

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje