1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

8 Yılda, 375 Futbol Sahası Kadar İnşaat Yaptılar!

Yaklaşık 25 seneden bu yana Türkiye’nin çok sayıda kentinde projeler yaşama geçiren YP İnşaat, sektördeki yerini, büyük hedefleriyle sağlamlaştırıyor.

Ortaklarının tamamı mimar ve mühendislerden oluşan YP İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, başarılarındaki sırrın inşaat sektörünün bütün inceliklerini bilmek olduğunu kaydetti.

Çankaya, 100 bin TL kapital ile kurulan YP İnşaat’ın bugün 36 milyon TL ödenmiş sermayesi ile proje üretimini sürdürdüğünü vurgulayarak, şunları söyledi:

8-yilda-375-futbol-sahasi-kadar-insaat-yaptilar-2

“Yirmi beş yıllık süre içinde yapı inşaatları başta olmak üzere arazi geliştirme ve yatırım, altyapı, yollar, köprüler, eğitim yapıları, endüstriyel yapılar, restorasyon işleri, rehabilitasyon, su yapıları, limanlar ve deniz yapıları, raylı sistem inşaatları gibi birçok alanda etkinlik gösterdik. YP İnşaat olarak, 2007 yılından bu yana Başkent Ankara başta olmak üzere Nevşehir’den, Niğde’ye; Ordu’dan, Van’a çok sayıda kentte ardı ardına ev projeleri ürettik. Bu bize 8 sene gibi kısa bir süre içinde 1,5 milyon metrekare inşaata imza atma başarısını getirdi. Futbol sahaları en az 4 bin metrekaredir. Yani biz bugüne kadar sadece Türkiye’de en az 375 adet futbol sahası kadar inşaat yaptık. Yeni başarılar için de büyük hedeflerle yolumuzda ilerlemeye devam ediyoruz.”

Şu an bir yandan 2017 yılının yaz aylarında teslim etmeyi planladıkları, yaşama geçmesi durumunda, Başkent Ankara’nın en büyük rekreasyon alanı olacak İmrahor Vadisi manzaralı Nefis Çankaya Evleri projesini sürdürdüklerini belirten Çankaya, “Önümüzdeki günlerde Başkent’in en nezih yerleşim yerlerinden Ümitköy’de Koordinat Çayyolu projemizin de satışlarına başlayacağız. Emlak Konut GYO hasılat paylaşım modeli ile yürüttüğümüz Koordinat Çayyolu’nun, kentin çekim merkezi Ümitköy’ün en çarpıcı projesi olmasını hedefliyoruz” dedi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418