Reklamı Kapat

300 Milyonla Fikirtepe’yi Dönüştürecek

Editör: SerMimar Tarih: 3 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Nuhoğlu İnşaat, 300 milyon liralık yatırımla Fikirtepe’de bin 500 konutluk karma projeye başlıyor. Dairelerin metrekaresi 6 bin liradan satılacak

300-milyonla-fikirtepeyi-donusturecek

Kuruluşundan bu yana inşaat sektöründe konut, sağlık, kamu, altyapı ve spor tesisleri gibi çeşitli alanlarda nitelikli projeleri hayata geçiren Nuhoğlu İnşaat, Fikirtepe’de bin 500 konutluk karma bir projeye başlıyor. Toplam yatırım bedeli 300 milyon TL olan projede residence, ofis ve sosyal tesisler yer alacak. Bölgenin en tepesinde 30 dönümlük arazi üzerinde gerçekleştireceği proje hakkında bilgi veren Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Metrekare fiyatlarımız tahmini 6 bin TL’den başlayacak. Dönüşüm tamamlandığında metrekare fiyatları 5 bin doları bulacak” dedi.

ADI GÜZEL, ALGISI KÖTÜ
Fikirtepe’de etrafı çevrili gettoya dönüşecek site mantığına karşı olduğunu söyleyen Nuhoğlu, “Bölgenin Bağdat Caddesi gibi insanların sokağı soluduğu, eğlence merkezleri olan bir yere dönüşmesini hayal ediyoruz. Fikirtepe adı güzel, algısı kötü bir muhit. Umarım adına yaraşır bir şekilde dönüşüm yaşanır” diye konuştu. Fikirtepe’de iş yapan diğer firmaları rakip değil ortak olarak gördüğünü belirten Nuhoğlu, “Projelerimizin kaliteli olması ortak kararlar alıyoruz. Kentsel mantığa uygun mimari dış çözümlemelerin hayata geçirilmesi için Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle çalışıyoruz” dedi.

LİBYA YATIRIMLARINA DEVAM KARARI
Nuhoğlu İnşaat’ın şu an Bağdat’da ve Libya’da bitmek üzere olan bir hastane inşaatı var. İki projenin toplam yatırım değeri 50 milyon dolar değerinde. Libya’daki iç savaş nedeniyle yatırımlarını durduran Nuhoğlu, yarım kalan hastane projesine tekrar başladıklarını ve ülke yönetiminin 3 milyar dolara yakın ödeme yaptığını söyledi.

MERTER’E 200 DÖNÜMLÜK PARK
Şirket, Merter’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına 200 dönümlük alana büyük bir park inşa ediyor. 15 milyon TL’lik yatırım bedeli olan parkın içinde bisiklet, koşu parkuru, kafetaryalar, çok amaçlı rekreasyon alanları olmasının dışında ekstrem spor alanları yer alacak. E5’in kenarında inşa edilen parkın içinde her türlü etkinlik bulunacak.

17 ŞANTİYEDE İŞLER DEVAM EDİYOR
2012’nin 2011’e göre zor bir yıl olduğunu fakat atılım yapmayı başardıklarını söyleyen Nuhoğlu, yıl bazlı ciro potansiyelini 4 katına çıkarmayı hedefliyor. Nuhoğlu, “2011’de 70 milyon dolar olan ciromuz 2012’de yaklaşık 85 milyon dolara yükseldi. Bu rakamı 2013’te 215 milyona dolara çıkarmayı hedefliyoruz. İddialı ve net bir hedef” diye konuştu. “Yurtiçi ve yurtdışında projelerimizin arttığı bir yıl olacak” diyen Nuhoğlu, 17 şantiyede, Fikirtepe hariç yurtdışı 420 milyon dolar civarında devam eden işleri olduğunu kaydetti.

900 MİLYON DOLARLIK İŞ HACMİ
Nuhoğlu İnşaat’ın bugüne kadar tamamladığı projelerin yaklaşık bedeli 900 milyon dolar. Toplam 1.450.000 metrekarelik inşaat gerçekleştiren şirketin hayata geçirdiği projeler arasında Florya’daki dünyanın en büyük Tematik Akvaryumu, Aqua Florya Alışveriş Merkezi, Sinan Erdem Spor Salonu, Kazakistan Prime Plaza Alışveriş Merkezi, Kazakistan- Muratbayeva Lüks Konutları yer alıyor.

Sabah

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje