2013’te Yeni Yılda 6 Bin Km Yol Yapılacak!

Editör: SerMimar Tarih: 29 - Ekim - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

HÜKÜMET, 2013’te, 1075 kilometre duble, 1148 kilometre tek platformlu, 4 bin 344 kilometre de BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) ( olmak üzere toplam 6 bin 567 km yol yapacak.

Akıllı Ulaşım Sistemleri, bitümlü sıcak karışım, bsk, düşey işaret levhası, Emniyet Genel Müdürlüğü, kara noktaları, karayolları, Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı, otomatik geçiş, otomatik geçiş sistemleri, otoyol, raylı sistem, yatay işaretleme

2013 programıyla, kara noktaların giderilmesine de çalışılacak. Otoyollarda mevcut altyapının korunmasına önem ve öncelik verilecek, akıllı ulaşım sistemleri kapsamında otomatik geçiş sistemleri yaygınlaştırılacak, sürücü bilgilendirme ve trafik yönetim sistemleri yapılacak.

Karayollarında meydana gelen trafik kaza sayısıyla trafik kazalarından kaynaklanan ölüm ve yaralanmaların sayısının azaltılması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde hazırlanan Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı etkin bir şekilde hayata geçirilecek. Şehirlerde kullanılan otobüs sistemlerinin geliştirilmesine öncelik verilecek. Raylı sistem yatırımları doruk saatte, tek yönde 15 bin yolcu/saat üzerinde yolculuk talebine sahip koridorlarda gerçekleştirilecek.

2013’te yapımı tamamlanan bölünmüş yollar başta olmak üzere karayollarına 1800 km otokorkuluk yapılacak. 24 milyon metrekare yatay işaretleme ve 145 bin metrekare düşey işaret levhası yenilenecek.

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje