Reklamı Kapat

20 Milyon Kişi Yollara Düştü!

Editör: SerMimar Tarih: 23 - Ekim - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Kurban Bayramı’nın birleşmesiyle oluşan 6 günlük tatili değerlendirmek isteyen vatandaşlar yollara döküldü. Bayram süresince yaklaşık 20 milyon kişinin yer değiştirmesi bekleniyor.

bayram, Gündem - Veriler, Gündem - Veriler haberleri, kurban bayramı, otobüs, uçak ve deniz otobüsü, ulaşım, yolcu

Bayram tatilinde en ağır yükü yine otobüsler çekecek. Kurban Bayramı süresince sadece İstanbul Otogarı’ndan günde 150 bin kişinin çıkış yapması bekleniyor. TOFED’e kayıtlı 8 bini aşkın otobüs ve diğer seferlerle toplam 15 milyon kişinin yolculuk edeceği tahmin ediliyor.

Otobüsler yüzde 100 dolulukla çalışırken, ek seferlere rağmen bilet bulmak çok zorlaştı.

Kurban Bayramı’nda yurtdışına ve yazlık yörelere tatile gitmek isteyenler de büyük bir yoğunluk oluşturacak. Yapılan tahminler turlarla toplam 600 bin kişinin tatile gideceği yönünde. Yaklaşık 1 milyon kişinin de münferit olarak tatile gideceği hesaplanıyor.

İSTANBULLULARA OTOBÜS YETMEDİ

Bayram süresince uçaklara olan talep de patladı. Fiyatlar yükselirken yer bulma konusunda ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Sadece THY’nin 600 bine yakın yolcu taşıması bekleniyor. Buna özel havayolları da eklenince rakam 1 milyona ulaşacak. Benzer şekilde İDO’nun hedefi de bu bayramda 250 bin yolcuya ulaşmak.

Bayramda otobüs, uçak ve deniz otobüsü ile yolculuk yapacaklara kendi arabaları ile gidenler de eklenince yaklaşık 20 milyon kişinin yollarda olması bekleniyor.

HÜRRİYET

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje